Fandom

Encyklopedia Poszepszynskich

Śmietnik

76stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Śmietnik (a także zsyp!) bloku przy Placu Na Rozdrożu to miejsce dość ważne dla akcji słuchowiska. Miały tam miejsce m.in. następujące wydarzenia:

  • W pojemniku na śmietniku buszuje, jak sama przyznaje w śpiewanej przez siebie piosence - nieraz całymi nocami, panna Inga. Potrafi znaleźć w nim wiele nadających się jeszcze do spożycia produktów, zmniejszając w ten sposób koszty swego utrzymania. To z kolei pozwala jej na dokonywanie oszczędności o skali pozwalającej na marzenia o zagranicznej podróży.
  • Wokół śmietnika grasuje niegroźny blokowy ekshibicjonista, pan Słowikowski. Konkretnie wokół zsypu.
  • Grzegorz chowa się niekiedy w śmietniku, by przeczekać upał i poczytać liczne, całkiem jeszcze dobre gazety.
  • Pożar śmieci w śmietniku w Serii 2, Odcinku nr 03 - "Wiosenne porządki" wyzwala pierwotne, kojarzące się z wczesnosłowiańską Nocą Kupały instynkty w Grzegorzu, Maryli, panu Włodku oraz żonie pana Włodka. Przez moment zanosiło się na istną orgię, jedynie Maurycy pozostał odporny na urok płomieni. Dziadek Jacek też się zniechęcił, gdyż Pani Bożena wolała Grzegorza.
  • W śmietniku chroni się przed burzą cała rodzina w Serii 5, Odcinku nr 38 - "Malowanie samochodu".
  • Grzegorz ma zamiar skoczyć do śmietnika, jak to ujął on sam "dla ojczyzny ratowania", wygłaszając w locie płomienne przemówienie wyborcze podczas swojej kampanii. Jednak Maurycy uświadamia mu, że lot taki potrwa maksymalnie dwie sekundy.

Grafika

Zsyp.jpg

Panna Inga w ZSYPie (dobry tekst dla Maurycego, który ma idealną dykcję)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki